Najavljujemo

27.02. u 21:00, Teatar &TD - Polukružna,

M. Gladović/D. Radonić: NEMOJ SE DURIT, MOLIM TE! - audiovizualni projekt

28.02. u 21:00, Teatar &TD - Polukružna,

H. Biong (NO), P. Castilla (ES) & N. Hafkenscheid (BE): RADIONICA KREATIVNOG DOKUMENTARIZMA - prezentacija

28.02. u 19:00, Teatar &TD - Velika,

06.03. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

07.03. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

08.03. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

09.03. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

10.03. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

apap EU kulture programme

Kultura promjene | 19. Lipanj 2016. u 20:13

Predstava born to please nagrađena na Danima satire Fadila Hadžića

U nedjelju, 19. 6., svečanim programom i izvješćem ocjenjivačkog suda (Anica Tomić, kazališna redateljica-predsjednica; Boris Svrtan, dramski umjetnik i Bojana Radović, novinarka i kazališna kritičarka Večernjeg lista te dodjelom nagrada, završeni su 40. dani satire Fadila Hadžića.

Nakona Marulovih dana na kojima je predstava Teatra &TD Studentskog centra u Zagrebu Kabaret Tamne Zvijezde odnijela kući dvije nagrade, na red su došli i Dani satire. Predstava born to please, autorski projekt redatelja Saše Božića, u produkciji umjetničke organizacije de facto, Teatra &TD (Studentski centar u Zagrebu/ Kultura promjene) i Art radionice Lazareti Dubrovnik, dobila je Nagradu za najbolju kabaretsku predstavu.

born to please kazališni je performans za četiri vrlo različita izvođača: Natašu Dangubić, Ivanu Krizmanić, Jerka Marčića i Marka Jastrevskog. Oni se okušavaju u njima nepoznatom izričaju pjevanja. Radi se o nizu solo izvedbi u kojima glumci, koji nisu vični glazbenom izričaju, pokušavaju zadovoljiti publiku svojim interpretacijama poznatih hitova iz povijesti pop glazbe. Naglasak je na komičnom, a ne ciničnom aspektu imitacije kao forme.

Bravo, Marko, Jerko, Nataša i Ivana! I čestitke Saši (koji nije na fotki).

F: Teatar &TD W: Teatar &TD I: Kultura promjene

born to please zabavlja (sebe i publiku) pitanjem može li solo izvođač u susretu s publikom izraziti i reprezentirati uzbuđenje velikih, spektakularnih, internacionalnih događanja koji uključuju samu ideju superlativa zabave i zabavljaštva (Eurovizija, San Remo, MTV Awards). Koji se afektivni odnos razvija između gledatelja i izvođača u titanskom naporu da se uprizori nemoguće: raskoš i produkcija koncertnih događanja, koje sebi suvremeno istraživačko kazalište ne može priuštiti.

​​Koprodukcija: ​​de facto, ​Teatar &TD, ​​Art Radionica Lazareti​, Studentski centar, Kultura promjene​​

Autorski projekt Saše Božića
​Izvođači: Nataša Dangubić, Ivana Krizmanić, Marko Jastrevski, Jerko Marčić