Najavljujemo

12.12. u 10:00, Kino Forum,

Ž. Zorica Šiš: LJUBAVNI SLUČAJ FAHRIJE P. - premijera

13.12. u 20:00, SC - Savska 25,

Ž. Zorica Šiš: LJUBAVNI SLUČAJ FAHRIJE P.

14.12. u 20:00, SC - Savska 25,

Ž. Zorica Šiš: LJUBAVNI SLUČAJ FAHRIJE P.

15.12. u 20:00, SC - Savska 25,

KVIZ PROMJENE

15.12. u 20:00, Klub SC,

GRAND SLAM ZIMA - individualan kviz općeg znanja

15.12. u 18:00, Klub SC,

EDU&TD - I. Marušić Klif: PROJEKCIJE U PROSTORU – ŠTO, KAKO I ZAŠTO? - radionica

15.12. u 10:00, Teatar &TD,

21.12. u 20:00, Teatar &TD - SEK,

5. Maraton kratkometražnih filmova

21.12. u 20:30, MM Centar,

EDU&TD - I. Marušić Klif: PROJEKCIJE U PROSTORU – ŠTO, KAKO I ZAŠTO? - prezentacija

21.12. u 18:00, Teatar &TD,

Kratke slike – Runda kratkog – Moderne basne

21.12. u 19:30, MM Centar,

apap EU kulture programme

Kultura promjene | 21. Lipanj 2017. u 11:06

Zatvaranje 40. sezone MM centra uz kino na otvorenom i performans s filmskim vrpcama

Jedno od najstarijih hrvatskih umjetničkih kina, MM centar, svoju 40. sezonu završava impresivnom projekcijom na otvorenom uz glazbu Tindersticksa i hipnotičkim audiovizualnim performansom Even Silence is Cause of Storm.

Minimalistička glazba Tindersticksa u kombinaciji s arhivskim snimkama s početka 20. stoljeća u filmu Sićušna tijela: Intimni svijet F. Percyja Smitha (Minute Bodies: The Intimate World Of F. Percy Smith) očarat će publiku na projekciji pod zvijezdama u dvorištu Studentskog centra 29. lipnja u 21:30.

F: Zatvaranje sezone u MM centru

Ovaj poetski glazbeni film posvećen je britanskom prirodoslovcu i izumitelju F. Percyju Smithu te njegovim pionirskim znanstvenim filmovima u kojima je otkrivao tajne svijeta prirode. U režiji pjevača i vođe benda Tindersticks Stuarta Staplesa, uz originalnu glazbu koju su Tindersticksi snimili uz Smithove snimke s početka 20. stoljeća, nastao je impresivan i meditativan film koji naglašava ljepotu Smithova djela i njegovu eksperimentalnu privlačnost. Razvijajući različite filmske i mikrofotografske tehnike Smith je želio rasvijetliti neviđene prirodne procese.

Sićušna tijela prikazujemo u sklopu projekta Kratke slike, koji svakog četvrtka kroz 4 programske cjeline na veliko platno donosi nove i inovativne trendove u filmskoj umjetnosti.

30. lipnja u 20:00 na rasporedu je Even Silence is Cause of Storm, hvaljeni filmski performans katalonskoga filmskog tandema Luisa Macíasa i Adriane Vile Guevare te portugalskoga glazbenika Alfreda Coste Monteira. Performans se sastoji od mnogostrukih analognih projekcija 35 mm dijapozitiva te ručno rađenih 16 mm filmova, u pratnji elektro-akustičnih partitura.  Dojmljiv, hipnotičan te istovremeno snažan i suptilan rad, hvaljen je i prikazivan na brojnim uglednim glazbenim i filmskim festivalima te muzejima diljem svijeta (Primavera Sound, Rotterdam Film Festival, San Francisco Cinematheque…). Uoči samog performansa u predvorju MM-a će biti otvorena grupna izložba analogne crno-bijele fotografije čiji su autori članovi filmskog laboratorija Klubvizija SC.

U MM centru je u sezoni 2016./2017. održano 8 filmskih festivala, 9 radionica, a prikazan je 241 film, program nastavljamo u rujnu i donosimo pregršt autorskih filmskih večeri.

Ulaz na programe je besplatan.