SPORT - grupni programi

Kickbox & tehnike samoobrane

Zadnja izmjena: 06. Ožujak 2017. u 13:03

UPISI U SC KNJIŽNICU 2016/17

Upisi u knjižnicu i učionicu SC-a i knjižnicu "Stjepan Radić" počinju 03.10.2016.

Radno vrijeme za upis je od ponedjeljka do petka od 08-15h!

Za upis je potreban indeks i osobna iskaznica. Upis je besplatan.

Radno vrijeme učionice je od ponedjeljka do petka od 08-20h.

- - - - OBNOVA DOMOVA - - - -

Rekonstrukcija građevina, infrastrukture i okoliša unutar studentskih naselja Stjepan Radić i Cvjetno naselje

opširnije: http://obnova-domova.unizg.hr/

POZIV ZA ISKAZ INTERESA – za davanje u zakup dijela poslovnog prostora

POZIV ZA ISKAZ INTERESA- za davanje u zakup dijela poslovnog prostora

Predmet poziva je davanje u zakup dijela poslovnog prostora u studentskim domovima Studentskog centra u Zagrebu i Savska c. 25 (više informacija)

OGLAS - za popunu radnog mjesta Pomoćni radnik u kuhinji

Kultura promjene | 09. Veljača 2017. u 12:08

Tvornica zvuka s Nenadom Sinkauzom ponovo u Studentskom centru

Prošle je godine Muzički salon Kulture promjene pokrenuo novi projekt: radionicu elektroničke i improvizirane glazbe za djecu naziva Tvornica zvuka pod vodstvom glazbenika i skladatelja Nenada Sinkauza. Pilot projekt pokazao se izuzetno uspješnim, a interes djece i roditelja sve veći i veći. Naši su pioniri Tvornice zvuka ili glazbenici budućnosti radionicu završili koncertom kojim su ujedno na najljepši mogući način otvorili prošlogodišnji Izlog suvremenog zvuka. Zato Tvornica zvuka u SC-u ide dalje i počinje 13. veljače.

Radionica je namijenjena djeci u dobi od 8 do 11 godina, a u ovome edukativnom projektu mali će se glazbenici budućnosti upoznati s mikrofonima, efektima, sintetitizatorima…, te će kroz upotrebu vlastitog glasa (i tijela) i audio opreme naučiti osnove improvizacije. U Tvornici zvuka glazba se proizvodi upotrebom različitih predmeta, efekata, live samplingom, moduliranjem glasa, ali prije svega igrom kroz koju će juniorski improvizatorski ansambl doći do svojevrsne instant kompozicije na nivou prilagođenom upravo njihovom uzrastu, percepciji i spoznaji o glazbenoj umjetnosti.

Radionica počinje 13. veljače i traje tri mjeseca, a održava se svakog ponedjeljka u dvije grupe: od 18 do 19h te od 19:15 do 20:15 u Studentskom centru. Dolazak u Tvornicu zvuka za buduće je glazbenike besplatan, a broj članova jr. impro ansambla je ograničen. Prijave i sve potrebne informacije šaljite na davorka.begovic@sczg.hr.

“Sinoćnji nastup bio je famozno iznenađenje, ne samo za okupljene roditelje u MM Centru već i za one koje općenito zanima inače izuzetno zanimljiv koncept Izloga suvremenog zvuka kao poligon novih ideja i svih mogućih oblika rastezanja okvira shvaćanja postojećih glazbenih obrazaca. Sinkauz je od svojih ‘pionira’ sklopio do sada neviđeni ansambl, podijelio uloge i instrumente, te pustio dječjoj mašti na volju izvođački pristup, dok je on dirigentski otvarao i zatvarao zvučna poglavlja stvarajući tako jedinstvenu onomatopejsku vizuru koja bi bez problema mogla biti zvučna slika neke predstave, kao što je bilo zanimljivo i samo posmatranje i slušanje te neverbalne i beznotne glazbene komunikacije koja je izlazila iz razglasa MM centra. Sinkauz je tako sve dječje nespretnosti i gubitak koncentracije zbog zaigranosti okrenuo u izvođačku korist. Kroz tu zvučno avanturu premijerno su kročili i on i djeca, dakako i publika.” Zoran Stajčić, Ravno do dna

“Pokušavam djeci objasniti da muzika nije samo ono što se čuje na televiziji, strofa i refren, da to nisu samo pop pjesmice niti samo klasična glazba. Veliki fokus stavljam na slušanje. Zapravo ih pokušavam učiti da slušaju jedan drugoga i to što rade. I pokušavam ih učiti svirati raznim predmetima, vrećicama za smeće, stiroporima, i tako dalje, i onda zajedno moduliramo te zvukove kroz efekte.” Nenad Sinkauz

“Imati nekoga kao što je Nenad Sinkauz, čovjek koji radi u eksperimentalnom rock bendu, koji zna kakvi su svjetski tokovi, mislim da je to izvrsna situacija. Kad takav čovjek odluči raditi s djecom to je prilika koja se ne propušta.” Zoran Stajčić

Nenad Sinkauz (1980.) magistrirao je etnomuzikologiju u Padovi. Po zanimanju je skladatelj i izvođač u glazbenim, plesnim, kazališnim i multimedijskim projektima. 2002. osniva sastav East Rodeo u sklopu kojeg surađuje s nizom međunarodnih jazz i rock glazbenika, spajajući avant-rock, živu elektroniku, noise, eksperimentalnu i improviziranu glazbu. Sinkauz je autor i izvođač u hvaljenome audiovizualnom projektu ... day of the year koji kroz improvizaciju i live sampling istražuje odnose zvuka i videa. Kao skladatelj i izvođač surađuje s velikim brojem glazbenika, koreografa, kazališnih i filmskih redatelja u Hrvatskoj i inozemstvu: Mala Kline, Dalibor Matanić, Marc Ribot, Warren Ellis, Greg Cohen, Ivana Sajko, Franka Perković, Roberta Milevoj, Francesco Scavetta, Mikiko Kawamura, Matija Ferlin, Petra Hrašćanec, Saša Božić, BADco. i drugi.