Danas

... bez programa ...

Najavljujemo

... bez programa ...

About Student centre Zagreb

Student Centre Zagreb was founded in 1957 and now is a multi-functional space in the heart of the city. SC works on improving student living standard on all levels and in cultural activities, through its Department of culture - it organises and produces shows, performances, conferences and workshops in the fields of music, film, visual arts, theatre. The main goal of SC is to create innovative, economic and educational frameworks of cultural production in order to influence cultural practices in Croatia and internationally. Theatre production is manifested in SC’s own theatre - Teatar &TD, founded in the 1960’s, as the opposition to the classical theatres. &TD is not limited by genres and stylistic criteria, which opens up the possibility of establishing new production aesthetics and contemporary forms of co-production, post production and collaboration.

Zadnja izmjena: 18. Siječanj 2022. u 13:10

Kultura promjene

Radni seminar za umjetnike Sourcing within / Pronalazeći iznutra s Ang Gey Pin

PRO.
17
Ned
17. Prosinac 2017.
Nedjelja u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn
PRO.
16
Sub
16. Prosinac 2017.
Subota u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn
PRO.
15
Pet
15. Prosinac 2017.
Petak u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn
PRO.
14
Čet
14. Prosinac 2017.
Četvrtak u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn
PRO.
13
Sri
13. Prosinac 2017.
Srijeda u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn
PRO.
12
Uto
12. Prosinac 2017.
Utorak u 10:00
Kino Forum — 500/350 kn

Kad i gdje: 12. - 17. prosinca 2017. od 10 do 17 sati u Kinu Forum i u Teatru &TD Studentskog centra u Zagrebu.

Kotizacija za polaznike iz Hrvatske: 500 kn / studenti: 350 kn

Detaljnije informacije te prijave s Vašim kratkim motivacijskim pismom i kontaktima doznajte i pošaljite na edukultura.sc@gmail.com najkasnije do 8. prosinca u ponoć.

FB: Radni seminar s Ang Gey Pin


Voditeljica radionice singapurska je kazališna umjetnica Ang Gey Pin koja je svoju kazališnu praksu razvijala gotovo cijelo desetljeće kao članica Workcentrea Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richardsa, u paraleli s Tai Chijem te kao pedagoginja na brojnim renomiranim institucijama (Grotowski Institutu, Sveučilištima Kent, Yale, Wesleyan, Irvine...). Radionica je namijenjena glumcima/icama, pjevačima/cama, plesačima/cama, izvođačima/čicama, ali i redateljima/icama, dramaturzima/ginjama, pedagozima/injama. Gey Pin vodit će sudionike/ice prema razvijanju pristupa kreativnim procesima koji ujedinjuju izvođačeve fizičke i vokalne sposobnosti. Sudionici/ce će se voditi prema otkrivanju načina djelovanja – skladom, namjerom, živošću, bez napora, kontaktom s partnerima, detaljno i jasno. Elementi su mahom preuzeti iz kineskih borilačkih vještina. Vokalne vježbe fokusiraju se na konstantno izoštravanje našega sluha u skladu s našim srcem te uključuju rad na pjesmama, pjevanju i tekstu. Svaki sudionik predložit će i stvoriti individualni kreativni rad u odnosu prema svome učenju i izvedbenoj umjetnosti kojom se bavi. S umjetnicima, Gey Pin istražit će kako kreativni rad uključuje, živi i teče s našim životom, na oslobađajući način, vodeći nas bliže kreativnosti, u njenom originalnom smislu riječi.

foto Silvija Dogan

ZA PONIJETI I PRIPREMITI:

1. Potraga za tjelesnim glasom

Radna sesija u Zagrebu fokusirat će se ponajprije na praktičan pristup radu s glasom (tjelesnom glasu) koji se usredotočuje na brigu o sebi kroz aktivno traženje, konstantno izoštravajući svojih osjetila i intuitivne odgovore, usklađujući se s našim dubljim potrebama i asocijacijama.

Polja istraživanja uključuju:

• organski odgovor kroz asocijacije, sjećanja, maštu te kontakte u prostoru, sa samim sobom i drugima;

• aktivan način slušanja, neprestano reagirajući na promjenjivu okolinu;

• pjevanje koje je nalik govoru i obratno;

• fino ugađanje našeg srca tijekom slijeđenja glazbene partiture i kroz improvizaciju sa zvukovima;

• pjevanje kao način povezivanja sa svojim kulturnim izvorom; i

• pjevanje kao način brige o sebi.

1.1. Molim vas, ponesite udobnu odjeću za rad.

1.2. Donesite svoj kreativni rad koji želite razvijati na radionici. To može biti tekst, pjesma(e), zvukovi, pokret, objekt (i). Ako svirate glazbeni instrument, možete ga donijeti. Razmislite i o odgovarajućoj odjeći za svoj kreativni komad.

1.3. Za one koji su već radili s Gey Pin, možete joj direktno pisati ako imate specifične potrebe u razvijanju vašeg rada.

Naizgled paradoksalnom putanjom, singapurska umjetnica Ang Gey Pin napustila je svoju domovinu da bi otkrila korijene svoga kineskoga porijekla. U ranijem periodu Ang je sudjelovala u Grotowskovom završnom seminaru Objective Drama na Sveučilištu California - Irvine. Gotovo desetljeće bila je članica Workcentrea Jerzyja Grotowskog i Thomasa Richardsa (Italija), s kojim je putovala diljem Europe i Azije s projektom The Bridge: developing theatre arts... Pri povratku u Singapur postala je suosnivačica kazališta OX. Kao umjetnička direktorica, vodila je istraživanje toga kazališta o kineskim izvedbenim elementima i performansima u nekonvencionalnim prostorima. Djelujući kao nezavisna umjetnica od 2006., Ang nastavlja svoje međunarodno djelovanje i podučavanje. Ang je djelovala kao umjetnica na rezidenciji i pedagoginja na Grotowski Institutu (Poljska), Nanyang Akademiji lijepih umjetnosti (Singapur), Sveučilištu Kent u Canterburyju (Ujedinjeno Kraljevstvo), Sveučilištu Wesleyan i Sveučilištu Yale (Sjedinjene Države), među ostalim renomiranim institucijama. Nedavno je napisala predstave By The Way, Winter Never Came Spring Already Arrived i Feast of You Shen, koje je izvodila za američku, azijsku i europsku publiku. Njezin rad nalazi se u nekoliko znanstvenih časopisa i knjiga posvećenih interkulturalnom kazalištu, uključujući i Poslije Grotowskog: Nova generacija (New Theatre Quarterly 18.1, 2002.) Paula Allaina i Crossing Cultural Borders Through the Actor’s Work: Foreign Bodies of Knowledge (Routledge, 2008.) Cláudije Tatinge Nascimento. Ang je dobitnica nekoliko kazališnih nagrada koje dodjeljuje singapursko Nacionalno vijeće za umjetnost.

Vokalni lab – modul 3 Edukulture SC radi se u suradnji Kulture promjene SC-a i ekscene. Edukultura SC realizira se uz potporu Ministarstva kulture RH i Gradskog ureda za kulturu, obrazovanje i sport Grada Zagreba.